Acrebit łączy się z firmą Ortega

Notowana na NewConnect spółka z branży informatycznej Acreo S.A. kupiła 100% udziałów w firmie konsultingowej Ortega Sp. z o.o. Dzięki połączeniu, pod nową nazwą Acrebit S.A., powstanie firma z unikalnym poziomem kompetencji zespołu potwierdzona ilością certyfikowanych trenerów MS Dynamics NAV w skali całej Europy. 

Acreo S.A. działa w obszarze IT, dostarczając wysokiej jakości dedykowane rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, branży i specyfiki. Spółka oferuje zarówno kompleksowe systemy klasy ERP, jak i ich wyspecjalizowane moduły ? np. logistyka i sprzedaż, Business Intelligence, CRM, zarządzanie personelem, finanse i księgowość. W ofercie Acreo posiada także PrintVis ? jedyny na świecie system klasy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym z certyfikatem JDF , oraz zintegrowane z systemem centralnym oprogramowanie dla sieci sprzedaży. Acreo S.A. istnieje od 2006 roku. Spółka należy do portfela inwestycyjnego funduszu IQ Partners S.A., który posiada obecnie pośrednio 9,94% w kapitale zakładowym spółki. W dniu 29 sierpnia 2011 Acreo S.A. zadebiutowała na małym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma Ortega Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2009 roku i skupia konsultantów oraz programistów z branży ERP (systemów informatycznych do zarządzania danymi finansowymi, logistycznymi, produkcyjnymi i innymi jakie gromadzą firmy), w szczególności w obsłudze systemu Dynamics NAV w pełnym zakresie funkcjonalnym, na wszystkich etapach wdrożenia i usług powdrożeniowych. W skład zespołu firmy wchodzą m.in. trenerzy, którzy prowadzą szkolenia z zakresu Dynamics NAV w centrach szkoleniowych autoryzowanych przez Microsoft.

Dzięki połączeniu powstanie firma o unikalnej ilości certyfikowanych trenerów MS Dynamics NAV nie tylko w Polsce, lecz także na skalę europejską – pod względem doświadczenia i kompetencji będzie to wiodąca firma w Polsce i w Europie. Jednym z najważniejszych celów konsolidacji jest ekspansja poza Polskę poprzez przejmowanie projektów w Europie Zachodniej o znacznie większej rentowności, niż projekty krajowe. Zarząd Acrebit jest przekonany, że konsolidacja spowoduje znaczne zwiększenie rentowności firmy w stosunkowo krótkim czasie.

W wyniku połączenia, obecni udziałowcy Ortegi zostaną akcjonariuszami Acrebit.